Letilt az ESET Internet Security

Sziasztok!
Időről időre letilt az ESET Internet Security vírusirtó az asztaszli gépemen. Nem értem, mert van, hogy hetekig viszont nem. (a rendszergazdám azt mondja, hogy nem véletlen, és hogy felejtsem el ezt az oldalt) Fordult már elő veletek is hasonló? Ti mit csináltatok? Üdv: Zsolt

• Vagy összefoglalva: Beállítások->Internetes védelem-> Webhozzáférés védelem (fogaskerék ikon)-> URL címek kezelése -> Címlista szerkesztés ->Engedélyezett címek listája-> Hozzáadás-> Címlilsta típusa: A megtalált kártevő mellőzése, Lista neve (Akármi), Hozzáadás (*uclaut.net*) -> Ok,Ok,Ok,Ok, Bezárás (temészetesen *uclaut.net* mindig az aktuálisan tiltott webcím maszkja.) :wink:
  • Hello.
    Nekem is ezt csinálja, már napok óta nem tudok videót nézni. Én ilyenkor megvárom míg meggondolja magát és újra átenged vagy megnézem máshol a videót.
  • Chris1979 a fenti beállításokkal, el tudod érni, hogy ne tíltson le. :blush:
  • mspityu Köszönöm, tisztában vagyok vele de nem bízok ezekben az oldalakban ezért nem engedélyezem külön őket az ESET-ben. Azok az oldalak amiken a videók vannak is tele vannak reklámmal és tudtommal van olyan is ami bányászásra használná a gépem miközben videót nézek ezért minden védelmi funkciót bekapcsolva hagyok és megy az ABP is.
  • @Chris1979 hidd el, semmi baj nincs az oldallal, sem a reklámokkal, az ESET is ad hibás riasztásokat csak próbál maximális biztonságra törekedni. Ami időnként túlzott "aggodalmaskodás". Én már a probléma jelentkezésének kezdete óta engedélyezem a kivételkezelést és semmi problémám sincs azóta se. Ne dőlj be a fals információknak. :wink:
  • Sziasztok, nekem ha mellőzöm az oldal vizsgálatát, akkor sem hajlandó megnyitni a videókat, kizárólag ha a teljes webhely-védelmet kikapcsolom (de azt azért nem akarom), szóval van valakinek vmilyen ötlete?
    esetleg, hogy mennyi idő múlva gondolja meg magát a rendszer, hogy tudjuk nézni a videókat?
    mert így konkrétan élvezhetetlen :(
  • szerkesztette ezt: April 12
    Kedves @Chris1979 és @muszusmano
    Szerintem nézessétek meg azért egy jobban hozzáértővel (nem sértés)
    Jelenleg 7678 sorozat közül választhattok....... gondoltatok bele hányan nézhették meg ezt az őrült mennyiséget??????
  • @muszusmano olvasd el pontosan a leírásomat és az alapján álítsd be az ESET-et. Én is azzal nézem a sorozatokat és így nekem tökéletesen működik. :smiley:
  • @Ingyen A problémám az ESET okozza ami letiltja azt a bizonyos reklámos oldalt. Tudnám engedélyezni de nem akarom.
    @Chris1979 ha tudnád engedélyezni,de nem akarod ,akkor mit szeretnél itt tulajdonképpen ? mert nem tudom mit vársz el, eleve az oldalt annyival se támogatod, hogy a reklámokat megjelenítsd ,de elvárod hogy menjenek a dolgok a semmiért cserébe? hát akkor várd ki szépen mire az ESET feloldja a dolgokat, aztán kezdi újra elölről úgyis, csakis te húzod a rövidebbet akárhogy nézed :joy:
    @Chris1979
    Számodra marad a DVD vásárlás illetve kölcsönzés :smiley: vagy a torrentezés :smiley:
    ui:
    Kifelejtettem a TV nézést ordító reklámokkal 10 percenként :smiley: :smiley: :sweat_smile:

• @benassy Mivel úgy emlékeztem, hogy nem az uclaut.net-re akart eddig átirányítani a rendszer és kiváncsi voltam másnak is tiltja-e ezt az oldalt az ESET gondoltam benézek a fórumra. Mivel Anjoulily megkérdezte más mit csinál ebben a helyzetben én is leírtam. Az ABP a videómoegsztó felugró és a videó közben megjelenő reklámjai plusz a videó körül esztétikusan elhelyezett +18-as reklámok miatt van amit nem biztos, hogy jó lenne ha egy kiskorú is látna. Elég régóta használom ezt az oldalt és az esetek többségében működött mert az ESET nem tiltotta uclaut-ot vagy ami volt helyette.
    @Ingyen Mivel egy elég jó torrent oldalon fenn vagyok ahonnan akármilyen minőségben le lehet tölteni a sorozatokat plusz nem ez az egyetlen oldal ahol online lehet sorozatot nézni meg fogom tudni nézni az összes sorozatot amit szeretnék. Egy dolog van ami miatt erre az oldalra szoktam az pedig a megnézett sorozat megjelőlése.
    @Chris1979 az ESET az összes adfly domain-t tiltja már a megjelenése után azonnal, ezért váltogatják, nem nehéz kitalálni, hogy sosem fognak leállni, az adfly pedig nem fog kifogyni a domainváltásból, mert jobban megéri neki az ha vált egy domaint, mintha eltávolítana több reklámot ,amiért nekik fizet a reklámszolgáltató,de az ESET-nek nem tetszik, ez már nem új téma itt, ki volt tárgyalva rendesen már tavaly is részletesen van vírusok és finomságok topik, minden fontos infó benne van . Jelenleg az http://uclaut.net a legfrissebb adfly domain, ezt tiltja az Eset, mondjuk holnaptól új lesz, azt is le fogja tiltani napokon belül... emiatt nem sokáig fogsz nézni dolgokat,ezért érdemes átengedni rajta az aktuális domaint , vagy kikapcsolni az Eset-et és megoldódik végleg :D
    @Chris1979 :smile:
    Kövesd nyomon a kedvenc sorozataid új epizódjainak megjelenési időpontjait magyar idő szerint
    Bejelölheted, hogy melyik rész láttad már vagy töltötted le
    Az oldal megkeresi a kapcsolódó feliratokat. Minden epizódhoz találhatsz összefoglalót, előzetest is
    https://sorfi.org/
  • Sziasztok ! Nekem,mint laikusnak,az lenne a kérdésem,hogy a kikerülendő domain neveket látom én valahol? Mert a listán már biztos van vagy 8,de ezek szerint mindig várható új és újabb.Magyarul én láthatom a pillanatnyilag éppen aktív,kikerülendő domain nevet ? A listára vétel céljából.Köszi !
  • @hervolyzoltan igen láthatod ha megnyitsz bármilyen videót és bejön az adfly visszaszámolás akkor címmezőben ott van az aktuális cím
  • @benassy Azért elég sokáig tudtam nézni a sorozatokat így vagy lassan reagáltak az ESET-nél vagy nem tudom. Annyi biztos, hogy a vírusírtó marad mert eddig bizonyított. Mióta fenn van nem volt vírus problémám.
    @Ingyen A fontos sorozataim fordítóit már bekövettem Facebook-on és Twitter-en így általában időben szoktam értesülni ha elkészülnek a felirattal. Az előzeteseket nem szeretem mert fontos részeket tudhatok meg előre így azokat nem szoktam megnézni de köszönöm a segítséged.
  • Most tiltotta le az ESET az adfly oldalt, ment 4 hónapig. Szerencsére most nincsenek új részek a sorozatokhoz így nem zavar.
  • szerkesztette ezt: August 14
    @Chris1979 nekem is ilyen vírusirtóm van. Én azt csinálom - ma nekem is elkezdte ezt, amit neked - , hogy ilyenkor 10 percre kikapcsolom, amíg lemegy az adfly, aztán, amint visszaszámol, gyorsan vissza is nyomom. Le ne szedd az ESET-et, a Defender nem ér semmit (az internetes fanstatisztika nem érdekel!), mert az előző gépemet pont egy vírus nyírta ki és azon CSAK Defender volt! Szóval az kb. semmit nem ér... ja és nem szoktam megnyitogatni, csak az ismert oldalakat, e-mail csatolmányokat, még mielőtt ezt valaki leírja... Amióta ESET és reklámblokkoló is van, azóta semmi baj és az oldal is megy rendesen, annyi, hogy az adfly duplán számol vissza!
  • Violetta2. Természetesen nem szándékoztam letörölni az ESET-et, egyébként nincs gondom vele. Én is néha kikapcsolom az ESET-et de általában inkább letöltöm a sorozatot torrenten. A minősége jobb szokott lenni mert leszedhetem a legjobbat, nem akadozik a lejátszás, nincs tele reklámmal. Tegnap inkább csak a miatt írtam mert azt írták kicsit feljebb, hogy hamar letiltja az ESET az új adfly oldalt és erre írtam azt, hogy 4 hónapig ment és ez azért nem kevés idő.
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.