Minden amit a Koreai dorámákról (K-drama) tudni lehet magyarul

szerkesztette ezt: February 9 itt: Ajánló
Találtam egy részletes leírást a Koreai dorámákról, mivel úgy látom itt sok rajongó van, szeretném közzé tenni, bevezetésként áljon itt a leírás tartalomjegyzéke:

Tartalomjegyzék

1 Formátuma
1.1 Szaguk (Sageuk) történelmi sorozatok
1.2 Kortárs időkben játszódó sorozatok
2 Története
3 Gyártása
3.1 Forgatás
3.1.1 Magyarországon forgatott koreai sorozatok
4 Stáb
4.1 Színészek
4.2 Rendezők és forgatókönyvírók
5 Zene
6 Hatása és megítélése
6.1 Kritikája
7 Minden idők 10 legnézettebb koreai sorozata
8 Észak-koreai dorama
9 Megjegyzések
10 Jegyzetek
11 Források
12 További információk
12.1 Ajánlott irodalom
12.2 Weboldalak
13 Kapcsolódó szócikkek

és a link:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Koreai_dorama

Jó olvasgatást... :smiley:

Még ráadásként áljon itt a wikipedia angol leírása is:

https://en.wikipedia.org/wiki/Korean_drama

• Kedves @mspityu , köszönjük szépen a törődést :smiley: , ezért jár neked egy :star:
  • @andrea640218 nagyon szivesen, és köszi a :star: -t
  • Kedves @mspityu !
    Dicséretesnek tartom, hogy utánanéztél a koreai doramák fogalmának, és segítesz azoknak, akik még nem ismerik ezt a műfajt.

Mi (sokan), akik rendszeres nézői vagyunk ázsiai, ezen belül a koreai, japán sorozatoknak, filmeknek, már magasabb szintre léptünk, és más forrásokat is használunk információszerzés érdekében. (Talán egy kicsit őrültek is vagyunk. :D :D )
    Olyan híroldalakat, blogokat, facebook oldalakat is követünk, ahol a frissen megjelenő filmek/sorozatok terveiről, előzeteseiről, a főszereplők személyének latolgatásáról, véglegesítéséről is szó van, illetve az elkészült film/sorozat megjelenésének, közvetítésének valószínűsíthető idejéről, majd pedig a fogadtatásáról, nézettségi adatokról adnak híreket. Arról már nem is beszélve, hogy legtöbbünknek vannak kedvenc színészei, akiket ki-ki a maga módján követ a különböző közösségi oldalakon, így tudva meg, hogy a kedvencnek milyen új filmjére/sorozatára lehet számítani, és nyugodtan kijelenthetem, hogy sokan közülünk le is vadásszák ezeket, akár még a magyar feliratok megjelenése előtt is. :D

Direkt nem linkeket írok az alábbi felsoroláshoz! :)
    (Ezek csak az enyémek, a többiek még lehet, hogy másokkal is kiegészíthetnék :D )
    Híroldalak, blogok:
    Soompi, HanCinema, Chuutalk, AsianWiki, KoreabooDrama, Asian Dram Lovers, KoreanDramAmazing, Kdramabuzz, K-Dramaland, The Korea Times, allkpop, Global Dispatch, Beautiful MIND,
    TV-csatornák, kiadók:
    tvN, OCN, SBS, KBS
    A 12 kiemelten kedvenc koreai, japán színészem összes fellelhető hivatalos és rajongói oldalát inkább nem sorolom fel. :D :D :D
    Szóval, amint látszik, elég őrült vagyok ezen a téren, és jól tudom, hogy nem vagyok egyedül! :D :D :D
    Az is igaz, hogy az én, a mi "őrültségünk" kismiska jó néhány koreai extrém rajongóéhoz (szaszengek) képest, mert mi legalább nem törünk be a kedvenc lakásába, nem lopunk tőle, semmi garázda dolgot nem teszünk, nem zaklatjuk a kedvencet, ők viszont nagyon is. :)
    Ha most azt fogod magadban mondani, hogy "Jézus-Mária!", megértelek, és nem sértődöm meg. :D :D :D
  • @Frame megerősíthetem, nem vagy egyedül őrültség tekintetében :D
  • Kedves @mspityu köszönöm szépen :smile:
  • Köszönjük szépen a tájékoztatást. Így igaz Kedves Frame. :smile:
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.