Angol krimi, thriller, minisorozat Sophie Hannah két bestsellere alapján: Case sensitive

1. évad: Holtpont / Point of rescue

Sally a híreket nézi a férjével, mikor olyan nevet hall, amelyet nem kellene felismernie: Mark Bretherickét. Tavaly Sally által nagyon várt konferenciát lemondanak az utolsó pillanatban. Olyan kétségbeesetten vágyott a változásra, a munkája és a kisgyerekek miatt, hogy nem mondta meg a férjének, hogy az utazás meghiúsult. Ehelyett egy hétre szobát foglalt és kényeztette magát a titkos vakáción. Csak egy kis nyugalmat akart - időt, amit önmagára fordíthat - de nem így alakult. Sally találkozott egy férfival Marl Bretherickkel. Minden részlet megegyezik: a lakhely, a munka, a feleség Geraldine és a lánya Lucy. Kivéve, hogy a hírekben mutatott férfit Sally még soha nem látta. És Geraldine és Lucy is halott.

2. évad: A másik fele él /The other half lives

Korábbi regényeihez hasonlóan Sophie Hannah most is csavaros kezdéssel indít - Aidan Seed bevallja barátnőjének, Ruth-nak, hogy megölt egy Mary Trelease nevű nőt, de kiderül, hogy az áldozat él, festőművész és a legtávolabbról sem nyugszik békében. A történéseket nagyrészt Ruth egyes szám első személyű elbeszéléseiből ismerjük meg. A lány első pillantásra bosszantó jelenség. Így érez Charlie Zailer is, aki már nem a nyomozó osztályon dolgozik, hanem egyenruhás rendőrként teljesít szolgálatot. Őt keresi fel Ruth, hogy segítsen neki megnyugtatni a barátját, Aidant. Miért nem vallja be Ruth, hogy kő ment a cipőjébe és azért biceg, mit keres Charlie korábbi botrányáról szóló újságkivágás a rendőrségen felejtett kabátja zsebében, miért szalad el, ahelyett, hogy alávetné magát a rendes kihallgatásnak? Ráadásul Ruth egy közpark szélén lakik Spillingben, egy kapusházban, melyet körben zárt láncú kamerák őriznek, és miért leskelődik be az ablakán egy magánnyomozó? Ruth jelenleg Aidan, az elhivatott, tehetséges képkeretező műhelyében dolgozik segédként. Itt kapott munkát, mert korábbi munkahelyén egy galériában az egyik művész rátámadt, miután Ruth meg akarta venni a festményét, de a nő vörös festékkel lespriccelte. Később kiderül, hogy az erőszakos festőnő Mary Trelease, Aidan Seed állítólagos áldozata. A szövevényes történet folytatódik, a különböző szereplők újra és újra elmondják az eseményeket, minden elmondás során egyre több részlet világosodik meg az olvasó számára, ezért az olvasó soha nem lehet benne bizonyos, hogy ez az igazi, végleges változat. Valami gyanús dolog folyik, miközben Simon Waterhouse-t, aki immár Charlie Zailer nyomozó vőlegénye, gyilkossággal vádolják. A történet - ahogy az angol krimi 21. századi Agatha Christie-jének eddigi regényeinél megszokhattuk - Spillingben és környékén játszódik. Ezúttal a nők bántalmazása, valamint a gazdag magániskolák álságos világa áll a regény középpontjában.

• @mspityu
    Nagy érdeklődéssel olvasom az ajánlásaidat! Igényes, alapos, figyelemfelkeltő, érdekes írásaid vannak, amelyeket a magam számára hasznosnak is találok! (Vélhetően nem vagyok egyedül ezzel. :) )
    Amikor első alkalommal jelentkeztél be ide ilyen munkával, az első sorok elolvasása után felkaptam a fejem, és magamban azt kérdeztem, hogy "Hoppá!... Mi ez?... Ki ez?..."
    Ma már nem kérdezek ilyeneket, hanem fenntartás nélkül hozzálátok az ajánlód elolvasásához!
    Érdeklődve várom a következőt! :)
  • szerkesztette ezt: January 10
    @frame Köszi jól esett, ezek után még szívesebben folytatom.
  • @Frame keress rá google-ben onnan valók, de mindegy :joy:
    @benassy Így van, csak én összehozom őket egy helyre, megvágom, megszerkesztem és nem kell keresgélni. Valamint feltöltöm hozzá a sorozatot is.
    igen van direkt egy ilyen kategória, hogy Ajánló itt a fórumon https://www.sorozatbarat.online/forum/index.php?p=/categories/ajánló, lehet használni bárkinek egyébként mikor topikot nyit az Ajánló kategóriát választhatja és akkor ajánlhat egy vagy több általa kedvelt sorozatot leírással, bemutató szöveggel, képpel, youtube trailer-el , IMDB-vel, stb csak arra kell ügyelni ne legyen videóra mutató link semmilyen oldalról főleg nem konkurens oldalakról, aki eddig nem vette észre annak szól :) továbbá ránézhet bárki a facebook-os ajánlókra is minden nap :) https://www.sorozatbarat.online/ajanlo
  • @benassy
    Tudom, és meg is találtam a forrást, már az első alkalommal. (Kis ügyes vagyok én is. :D )
    A lényeg az, hogy @mspityu feltölt ide sorozatokat, tesz hozzájuk egy ajánlást a Fórumba is, jól megszerkesztve, normális stílusban. Aki elolvassa, vagy kedvet kap hozzájuk, vagy nem, de mindenképpen jobban testközelbe hozza az új sorozatot, amit lehet, hogy egyébként soha nem keresnék meg. Ha van egy jó anyag, akkor kár egy másikat kreálni. Én akkor is elolvasnám, ha az eredeti forrás neve is ott lenne a szöveg végén zárójelben (felhasznált irodalom), mert úgy korrekt is lenne a dolog.
    Mivel szerkesztett, és nem egy az egyben IDÉZETT műről van szó, ezért az már az ő munkája is.
    Ez pont olyan, mint a legtöbb szakdolgozat - a kivételek erősítik a szabályt, és mindenki kivétel, aki ezt olvassa, és írt szakdolgozatot valaha is! :+1: - Összeollózol mindenféle szövegeket, megszerkeszted, egy kicsit magad is beleadod, és voilá, már a tiéd is. Ha a végén a "Felhasznált irodalomban" megnevezed a sok külső forrásanyag nevét, illetve a Lábjegyzetben pontosan jelzed, hogy honnan, ki mit adott neked, senki nem is köt bele. :)
    Sokan ott hibáznak, hogy kihagynak a felhasznált irodalomból valakit, mert akkor valóban plagizálásról beszélhetünk, és az bukta, főleg, ha még közismert is a forrás.

Volt "szerencsém" mindkét oldal érzéseit megismerni a témában:
    Nekem is volt olyan saját írásom, amit valaki szóról szóra közzé tett, de a nevem nem volt sehol, így mindenki azt hihette, hogy ő írta. Bizony, majd belefulladtam a méregbe. Az az én munkám volt, az én gyermekem, és nem tűrtem el, hogy elvegyék tőlem a szülöttemet. Pont olyan érzésem volt, mintha gyomorszájon vágtak volna, ezért lenyomoztam az illetőt, mint egy vadászkopó, és közöltem vele, hogy az ott én vagyok! Szerencse, hogy nem ellenkezett, bocsánatot kért, és odaírta az én nevemet.
    De, én is jártam már úgy, hogy elvittem egy ételt ábrázoló képet valahonnan. Pusztán csak illusztrációnak kellett egy megírt esszémhez, és semmi köze nem volt a másik oldal receptjeihez. Mit ad isten, a gazdája felfedezte nálam, és számon kért érte. Én sem vitatkoztam, hanem azonnal kitöröltem, elnézést kértem, és kerestem másikat a sok ezer neten keringő közül.
    Ez már csak így működik. :)
  • @Frame a lehetőség számodra is adott, az Ajánló kategóriába nyithatsz új témákat, tavaly október óta adott a lehetőség,eddig senki sem használta furcsa módon :smiley:
  • @benassy
    Tudok róla. Mások is nyitottak már ilyen témában topicot, de mind kihalt. Más-más ok miatt, de mivel mind hullaként végezte, ez nem inspirál engem. Különben is, egyszer pont elég volt a súlyos beégésem, megtanultam a leckét. :D
    Ha valaki csinál egyet, szívesen elolvasom, még akár hozzá is szólok, segítem a fennmaradását amíg lehet, de csak ennyinél maradok. Ha látom az érdektelenséget, én is kiszállok onnan, hiába sajnálom. :)
    Nagyon jól tudod Te is, hogy csak egy vékony réteg olvassa a cikkeket. A panaszkodó topicok beterítik ezeket az intellektuálisabb írásokat, megfojtják őket, ami ellen hiába akar bárki is kapálózni, ez van, senki nem hibás. :)
  • @Frame mire gondolsz súlyos beégés alatt? :D az Ajánló kategóriát mindig meg lehet találni bal felső sarokban a kategóriák listájánál, ha oda kattintasz nem keveredik a hibajelentésekkel hanem csak az ajánlókat láthatod, hiba jelentés sok van és lesz is, de azok a hibajelentés kategóriába kerülnek vagy máshova :smile:
  • @benassy
    A súlyos beégésem beheggedt, szót se róla. Ne birizgáld egy alvó oroszlán bajszát. :D :D :D
    Na, most megfogtál! Bevallom őszintén, hogy az SB-létem alatt egy alkalom volt csupán, amikor a kategóriákból nyitogattam meg egy-egy témát, akkor is csak azért, hogy ismerkedjem a Fórum rendszerével. Minden más alkalommal a Főoldalt használom. Mint egy SB-Fórumos öreg róka, jól tudom már, hogy ha egy téma, lecsúszik a Főoldal 1. oldaláról, vagy azon belül már nem a felső régióban helyezkedik el, ki lehet jelenteni róla, hogy "Béke poraira!" :D :D :D
    Büszkén mondhatom, hogy én vagyok az egyetlen, aki a "sírból" (sokadik fórum oldalról) hozott vissza egy témát az első oldalra. Dacból, hülyeségből csináltam, de aztán csak elengedtem. :D
  • @Frame látod miket tanulsz a vén Zeusztól? :joy: a fórum fóoldal természetesen időrendi sorrendben vegyesen jeleníti meg az összes aktuális topikot ömlesztve, de a kategóriák erre készültek hogy kiválaszd mit akarsz átböngészni, továbbá minden topik nevénél van egy csillag amivel könyvjelzőnek mentheted és a bal felső sarokban levő neved alatti csillag ikonhoz kerülnek amiket bejelölsz így a régi topikok amik már nincsenek szem előtt ott lesznek a csillag ikonnál :smiley:
  • @benassy
    "A nép szava Isten szava!" A nép időrend alapján nézi meg a friss témákat. A többi már érdektelen. Csillagozhatok én ezerrel, de a nép ellen haladni olyan lenne, mint széllel szemben pisilni. Gyarló módon, én is a nép tagja vagyok.
    Minden címet frissiben nézek át, ha felkelti valami az érdeklődésem bele is olvasok, esetleg bele is kukorékolok. Ha nagy ritkán van olyan időszak, amikor pár nap kimarad, akkor nézek vissza egy kicsit.
    Mivel a kiváló fórum rendszert úgy állítottam be, hogy jelzi nekem, ha a nekem érdekesebb témákhoz hozzászóltak, vagy reagáltak az én bejegyzéseimre, így semmiről nem maradok le. :)

Más. Gondolkodtam!
    Kedves @mspityu !
    Mit szólnál ahhoz, hogy olyan című új témát nyitsz, ami nem egy film ajánlása csupán, hanem oda folyamatosan hordhatnád az ajánlásaidat. Így egy csokorban lenne minden munkád, és mivel folyamatos lenne benne a frissítés, nagy eséllyel a Fórum első régiójában is maradna, ami nagyobb olvasói számot is eredményezne - talán.
    Ez csak egy ötlet részemről, nem akarlak befolyásolni. :)
  • @Frame inkább nem olvasnak semmit, látás és ész nélkül topikot nyitnak és kommenteznek ,ez jellemző leginkább, de ilyen az élet :D
    @benassy
    A mi időnkben azért mentünk túlórázni hogy RARE -könyveket meg RARE -újságot olvasshassunk és még fizettek is érte !! :smiley:
    Aki nem tudná mi a RARE :smile:
    https://moly.hu/listak/raketa-regenytar-rare-konyvek
  • @Ingyen ha megérte :D
  • @benassy
    Rendes munkaidőben sem dolgoztunk nem hogy túlórában, vigyáztak az öreg szakik nehogy belekezdjünk valamibe (sörért kimehettunk bármikor) :smiley:
  • @benassy általában oda szoktam tenni a linket, ahonnan szedtem, nézd meg a kormányrúdnál ajánlóját, de itt két könyv fülszövege miatt aminek amúgy sincs szerzője nem akartam.
  • @Frame jó ötlet kipróbálom, köszi.
  • @benassy
    Na, ez az, amin soha nem vitatkoznék veled, mert abszolúte egyetértek. Olyan igazság ez, amit kőbe lehetne vésni - sajnos. :D

@Ingyen
    Megboldogult ingyenélő ifjúságomban volt néhány RARE példány a kezemben, de mivel a szüleim is olvasó emberek voltak, meglehetősen nagy könyvállomány állt rendelkezésemre otthon, így nekem nem kellett megdolgoznom értük.
    Későbbi munkás életemben, amikor magam gyarapítottam a saját könyvtáramat, már nem RARE volt a cél. :D Viszont, pár hete jártam egy antikváriumban Pesten, ott láttam néhány példányt. Micsoda érdekes véletlen, hogy szóba hoztad! :)

@mspityu
    Ha megcsinálod, ha nem, én olvasni foglak így is úgy is. :)
  • @Frame
    És micsoda árak vannak akár 700 HUF is lehet
  • @mspityu ok :)
    @Frame megcáfolhatatlan :D
    @Ingyen telik rá mióta ingyen utazol :D
  • @benassy
    Már nem illik túlórázni tehát nem is olvasnak :smiley:
    Nekem van itthon bőven már nem veszünk illetve a nejem az új Szabó Magda regényeket . Mondjuk Molnár Gábortól újra olvasnék szívesen valahol elhagytam (otthagytam) őket
  • @Ingyen akkor van neked is könyv gyűjtemény :smiley:
  • @Ingyen
    Ha egyről beszélünk, akkor van 2 könyvem Molnár Gábortól a Világjárók sorozaton belül:
    Az Arany-Góbi kősivatagában, és a Jaguárországban. Nem, eszemben sincs kölcsönadni neked, csak megint rádöbbentem arra, hogy milyen érdekes a világ. :D
    Az ország különböző pontjain élő, két teljesen idegen embernek, véletlenül egy teljesen más közegbe kerülve (SB Fórum), mégis lehet egy picurka közös pontja, ami a többieknek nincs. :)
    A Világjárók sorozat saját darabjai (az egyik könyvszekrényemen kb 90 cm helyet foglalnak el), életem egy bizonyos szakaszában a "befaltam" kategóriába tartozott. :D :D :D
  • @Frame
    Jujj cm -ről ne írj mert sokan úgy vesznek könyvet az antikváriumban ,menő a régi Pallas kihagyhatalan mellé 60cm Jókai :smiley: :smiley:
    Ezt az öcsém meséli zokogva (majdnem) antikváriumban tevékenykedik .
    Gúnyolódva szokott ajánlani nekik Bosch műveiből ,de megköszönik mondván van már
    kéziszerszám katalógus elég :)
    Röhej és szörnyű de ez van..
    Jaguárországban , Óriáskígyók földjén igen :smile:
    Visszatérve Bosch műveihez énszerintem ő a csúcs ....sokan ismerőseim közül ezért zakkantnak tartanak (kivéve az öcsém) ..lehet hogy van benne valami ki tudja hát nem?
    Ha lehet ezt ne hagyd ki!!!
    https://urania-nf.hu/kiallitas/exhibition-egy-zseni-latomasai-hieronymus-bosch-kulonos-vilaga
    @Ingyen
    :D :D :D Azért tudom, hogy hány cm, mert én csináltam az összes könyvszekrényemet, és az a polcrész kb 90 cm (+-0,3 cm) hosszú, és a polc tele van a Világjárókkal. Tök véletlenül a Bosch márkájú fúrom is szerepet játszott a készítésben. :D :D :D (Nem kamu! Az van.) Mivel a könyveim szigorúan témakör szerinti rendben vannak, így nem volt nehéz meghatározni.
    Könyveket nem méterre veszek, de ismerek olyat, aki ilyet csinált, és egyet sem olvasott el belőlük. :D
    A festészet világában olyan kettes alá szintre teszem a tudásom, a nagyok munkásságát felszínesen ismerem. Hieronymus Bosch neve fekete lyuk, de a németalföldi festők munkájáról általánosságban tudok egy-két dolgot.
    A linket köszönöm, mert így a fekete lyuk egy árnyalattal szürkébbre vált, és persze elszáguldok a Wikipédiához, hogy még halványítsak rajta. :D
    Szeretek antikváriumokba járni. Az öcsédnek klassz munkája van! :)
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.