Spoileres hozzászólás törlése (?)

Sziasztok,
az Angry Mom sorozatnál Zsenilla nevű felhasználó végigspoilerezi az egészet. Minden egyes résznél. És ki tudja hány másik sorozatnál még... Amennyiben lehetséges lenne, le tudnátok venni a hozzászólásait? Köszönettel.
«1

• @lemon1000
    Vedd úgy hogy ez a spoiler egy gyöngyszem ködös reggeleken :smiley: :smiley: :smiley:
    Egyszerúen gyönyörű:
    " Vajon megerőszakolták és abból van a lánya???

Amúgy ennyi erőszakot iskolás filmben még sosem láttam.
    Ha a valóságban is így van, akkor ez szörnyű. Magyarországon is így van???
    :-((("
  • Aigoo, szóval nem veszitek le, na nem baj. Én már láttam, ismerem a sztorit. Újranézős. Legfeljebb, aki meg szerette volna nézni, szív.
  • Írta hogy:Spoiler
    Tehát ne olvassa aki nem akar tudni a témáról ..szerintem :smile:
    Hagyd a fenébe különben is azóta már volt egy BUÉK! :smiley:
  • @lemon1000
    Találkoztam már @Zsenilla és mások leírt gondolataival egy-egy film kapcsán. Nekem tetszettek. :)
    Olyan ez, mintha egy baráti körben megvitatnánk egy film folyását, végkimenetelét.
    Ő speciel semmi olyat nem írt le, ami konkrétan a sztorira vonatkozna, legalábbis én nem találkoztam ilyennel, csak a benyomásait, a felmerült kérdéseit, a kiváltott érzéseit rögzíti, ahogyan a film hatott rá.
    Sajnos, az epizódoknál lévő kommentablakhoz érthető módon ritkán tér vissza valaki, hogy reagáljon a beírtakra, így vitáról sem lehet beszélni, pedig klassz lenne egy ilyen társalgás.
    Való igaz, hogy ezt valaki veheti spoilernek. Az is igaz, hogy az ilyen bejegyzések befolyásolhatják az új nézőt.
    De, egyetértek @Ingyen - nel abban, hogy aki nem akar semmit tudni egy sorozatról, az ne olvasson bele a kommentekbe. :D

Nekem az az aranyos, amikor egy több éves bejegyzésre "válaszol" valaki a jelenben. Épp pár hónapja olvastam olyat, hogy valaki kioktatott valakit, és felajánlotta neki, hogy ugyan használja már a google keresőjét, de nem vette észre, hogy egy 2016-os bejegyzés írójának osztja az észt, aki az életben nem fogja elolvasni azt. :D :D :D
  • Jól van megadom magam, lelőtettek. Ámen.
  • szerkesztette ezt: January 28
    február végén az új frontend a spoiler kifejezést tartalmazó kommenteket rejteni fogja amig nincs nézettnek jelölve az adott rész, vagy rá nem kattintasz
    persze erre csak azért van lehetőség, mert a kommentelők többsége kifejezetten értelmesen használja a funkciót és figyelmesen oda irták már eddig is. :)
    különben nem jutott volna eszünkbe sem
  • Kedves @lemon1000 !

Kár, hogy nem taggeltél be, hamarabb tudtam volna reagálni a hozzászólásodra.
    Hasonlóan hozzád, én sem szeretek spoilerbe belefutni, ezért nagyon ügyelek arra, hogy másoknak se okozzak rossz perceket. Ha valamikor mégis elfelejtettem jelezni, és emiatt kéretlenül megtudtál valamit, akkor bocsánatot kérek.
    Ezek után jobban fogok figyelni.

Zsenilla
  • szerkesztette ezt: September 10
    Halihó Mindenki! :smile:
    Szia @Zsenilla :smile: , én épp tegnap futottam bele - nem először - egy júniusi spoileres kommentedbe, amivel kapcsolatban ismét elfelejtetted jelezni, hogy spoiler. A sorozat címét direkt nem írom, csak bekopizom a szöveget: "Hát, nem az öregre gondoltam, mint tettesre, sokkal inkább a fiára." Persze, tudom, ez az én hibám, minek olvasom a kommenteket :smiley: , de hát mit csináljak, én ilyen kíváncsi-fáncsi vagyok :smiley: Mentségemre legyen mondva, ha meglátom a spoiler szót, átugrom a bejegyzést :smiley: Szóval, én is meg szeretnélek szépen kérni, ügyelj még jobban arra (ha már ezt ígérted), hogy az ilyen jellegű hozzászólásaidnál legalább legyen feltüntetve a SPOILER szó! Köszönöm!
    And
  • @andrea640218 Andi, én a Faith utolsó részénél voltam így, hogy véletlenül beleolvastam a kommentekbe és valaki írt spoilergyanúsat ott is (nem szegény Zsenilla), de az ilyeneket feltétlenül szűrni kéne, bár én most már nagyon ügyelek, hogy még véletlenül se olvassak kommenteket, nehogy valamit előre megtudjak. :)
    @andrea640218 - Természetesen igazad van.
    Mindazonáltal, mivel az utóbbi napokat az összes Park Shin Hye sorozat újranézésével töltöttem, láttam az utóbbi évek, hónapok hozzájuk intézett kommentjeit, és igen, köztük mások által spoilernek számítóakat is. Bevallom, hogy jókat mosolyogtam rajtuk, hiszen én már oda-vissza ismertem a történéseket, de igazán érdekes volt látni, hogy az új nézők hogyan reagáltak egy-egy újabb fordulatra, és hogyan hezitáltak azon, hogy vajon mi is fog történni. @Zsenilla bejegyzései különösen tetszettek :+1: Ezek olvasása olyan volt, mint hab a tortán a szuper jó sorozatok mellett. :D
  • @Violetta2 mégis mivel szűrjék a spoilereket? liszt szitával? :D mert mással bizony lehetetlen :D
    Szia @Violetta2 , elkerülhetetlen, hogy ne találkozzon az ember spoileres hozzászólással, kivéve, ha valóban nem olvassa a kommenteket :smile: Mondom, hogy én vagyok a hunyó, nem kell olvasni :smiley: , vagy át kell ugorni azokat, akikről tudja az ember, hogy általában lelövik a poént :wink:
    Szia @Frame , amikor többedjére látsz egy a sorozatot, lehet is magadban mosolyogni egy-egy bejegyzésen :smiley: Én meg lehetnék annyira rutinos, hogy tudjam, kinek a hsz-ét lehet elolvasni és kiét nem, ha új sorozatot nézek :smile:
    @benassy Szia :smile: , szerintem @Violetta2 arra gondolt, amit a mod fentebb írt, csak annak az lenne az alapja (gondolom én :smiley: ), hogy oda legyen írva a páciens által, hogy spoiler :smiley:
  • @andrea640218 funkció kellene rá, ami meg úgysincs és ha nem tévedek mostanában nem is nagyon lesz, bár ha lenne se sokan használnák elnézve a mikor jön a felirat meg miért nincs felirat típusú kommentezőket úgyis azt írnak oda amit akarnak , a zagyva emberkéket talán fontosabb lenne szűrni :D
  • @benassy őket is fontos szűrni igen, de pl. az is fontos lenne szerintem, hogy a fórum GYIK-be valaki betegye végre, hol kell feliratot kérni, így a nem is tudom hány száz erre vonatkozó topikot ki lehetne szedni a fórumból és akkor megszűnhetnének ezek a "mikor jön/mikor lesz felirat" kérések és ugyanígy ki kellene rakni a már lezárt topikokat is. Valahol kezdem érteni a mezei felhasználókat, miért nem olvasnak. Annyi a topik itt is, hogy már elvesznek bennük szerencsétlenek. :)
  • @Violetta2 senkit nem érdekel a Gyik néhány személyen kívül, ők vannak kevesen, rájöhettél volna hogy nem olvasnak mikor ugyanazt kérik egymás után új topikban miközben a szemüket veri ki az előző ugyanolyan kérés, de arra se veszik a fáradságot, hogy belenézzenek, a gyakori hibák megoldásai is kiveri a szemüket, de arra se bagóznak, akkor minek feszülni ? nem azért nem olvasnak, mert sok a topik nyilván sok , hanem azért nem olvasnak, mert magasról tesznek rá és lustaság fél egészség, vagy a hozzáértés hiánya , de mindkettőre csak akkor van gyógyír , ha akarják, már pedig kevesen akarnak olvasni , tanulni, bezzeg a kötekedés azonnal megy :D nem kell ide tudósnak lenni hogy átlásd semmi sem működik attól a ponttól , hogy az emberek nagy részét nem érdekli csak a saját követelőzése, olvashatod a kommentekben is hogy csak az őrült felirat kéregetések mennek ott ahol most jött ki az angol nyelvű sori, nyilván nem két perc alatt terem a felirat, illetve mostanában divat lett szidni mindent és mindenkit úgyhogy továbbra is azt a megoldást támogatom hogy a bullshit-re és retardáltakra kellene szűrni , a fórum jó csak használni kell a keresőt , nincsenek szemetelős topikok egyébként , Zeusz megoldja :D
  • spoileres dologra egy megoldás működhetne, ha lenne spoiler funkció, viszont ha a funkciót nem alkalmazzák a nézők, akkor ugyanúgy bukik a dolog mint a GYIK és a többi dolog, amit nem olvasnak, röviden mindig lesz aki telibe tojja mi a spoiler és hogy van spoiler és lelövi a poént :D
  • Úgy vélem, hogy ez a "spoiler" dolog túl van lihegve.
    Aki nem akarja, hogy mások véleménye befolyásolja, az nem olvas semmilyen hozzászólást. Ez ennyire egyszerű.
    Én rendszeresen olvasom ezeket, ha új sorozat kerül a szemem elé akkor is, és már előfordult párszor, hogy hagytam magam befolyásolni is.
    Viszont, nem egyszer történt meg, hogy az egyik kommentelő szerint unalmas, nagyon gyenge a film, és több indokkal támasztotta alá az állítását, ami akár "spoilernek" tekinthető, míg ugyanott egy másik hozzászóló felmagasztalta, és nagyon érdekesnek, fordulatosnak találta, szintén több bizonyítékot sorakoztatva fel a véleménye alátámasztására. Homlokegyenest szemben álló vélemények egyazon sorozatnál.

Mit csináltam én? Belenéztem, és magam véleményeztem így vagy úgy. Olyan is volt, hogy a mások által istenített, nagyon népszerű sorozat bizonyos okok miatt egyszerűen nézhetetlen volt számomra, és kiléptem belőle.
    Ezekkel a példákkal arra akarok célozni, hogy mindenkinek lehetősége van arra, hogy saját maga ítéljen meg egy sorozatot, a saját ízlése, a saját igénye alapján, és lehetősége van arra, hogy hagyja vagy nem hagyja befolyásolni magát.

Megértem azokat is, akik egy sorozat hatása alá kerülve, talán többet is leírnak a sztoriról, mint illene, mert én is voltam ilyen állapotban, amikor olyan élményben volt részem, ami nagyon új volt, nagyon meghökkentett, nagyon új szemlélettel gazdagított, és ezt rögtön, azonnal a világ tudtára is kellett adni, különben belefulladtam volna, ha nem. Akkor is, ha tudtam, hogy a világot nem igazán érdekli ez az érzelmi kitörés, de nem is a világ miatt kellett ilyet csinálni, hanem magam miatt, hogy feloldjam azt a magasfeszültséget, ami bennem épp akkor keletkezett, vagyis a túlélés, a túllépés volt az ok. Elmondhattam volna valamelyik családtagomnak is, jegyzem, ilyen is többször volt már, de ha az ember kiírja magából, az sokkal hatékonyabb. Ez az írás is ezért készült. :D :D :D
  • Én azt mondom hogy egy jó filmet/sorozatot nem lehet elrontani spoilerezéssel. Egy jó sorozatnál nem az a lényeg hogy mi lesz a vége hanem az ahogy a sorozat végig visz minket a történeten. Vagy tegyük fel, egy nagyon sablonos sorozatot nézel, én most pl. Erkenci kust nézem. Tudom hogy mi lesz a vége mert mindegyiknek az. Összejönnek a főszereplők. De annak ellenére hogy tudom mi lesz a vége attól még imádom és nagyon jó sorozat. Ennyit erről :)
  • Halihó Mindenki! :smile:
    Szia @Frame :smile: Előre elnézést kérek, hogy tovább "lihegek" ezen a "spoiler dolgon" :smiley: , csak annyi erejéig teszem, míg reflektálok a legutóbbi írásodra :smile: Véleményem szerint kissé össze vannak mosva a dolgok. Spoilernek azt nevezem, ha XY-tól "kell" megtudnom, hogy pl. ki a gyilkos. A vélemény egy sorozatról/részről és a lelövöm a poént szerintem két különböző dolog.
    Én is saját magam ítélek meg egy sorozatot a lelkemre és gondolataimra gyakorolt hatása alapján, ebben nem tud befolyásolni senki véleménye. Viszont ha éppen választás előtt állok, hogy melyiket szeressem megnézni a felhozatalból, elolvasom a kommenteket, mert kis kíváncsi vagyok :smile: , de nem a film végét szeretném megtudni Gipsz Jakabtól :smile: És közben is olvasok, mert érdeklődő típus vagyok :smile:
    Engem is kapott már el a gépszíj, én sem vagyok feddhetetlen, de úgy vélem, jobban oda lehetne figyelni arra, mit írunk, főleg amikor már többen, többször nemtetszésüket fejezték ki ez ügyben. Én nem haragszom @Zsenilla -ra (sem másokra, akik spoilereznek, legfeljebb átugrom a hsz-eiket), csak annyit kértem szépen, írja oda, hogy spoiler :smile: Mindazonáltal nekem is engedtessék meg, hogy olvassak, ha már kedvem lelem benne :smiley:
  • @andrea640218 ne olvass, úgyis csak write only módban vannak legtöbben :D
  • @benassy :joy: minek is azt, igazad van :joy: Majd jump only lesz egyik részről a másikra :joy:
  • @andrea640218 közben gyúrjál lábra :joy:
  • @benassy van olyan smiley, amid nincs? :joy:
  • @andrea640218 ebben is király vagyok :joy:
  • @andrea640218 Ahogy fentebb is írtam, igazad van.
    Szeretnéd, ha aki spoilert ír, oda is írja, hogy SPOILER. Oké.
    Nekem ezzel azért nincs bajom, mert olvasás nélkül, ránézésre következtetek.
    A kommentek között a "Köszönöm" -egy szó,
    a "Köszönöm a fordítást és feltöltést", a "Köszönöm a fordító és a feltöltő munkáját", illetve a "Nagyon tetszik", "Ezt végig sírtam" - és ehhez hasonlóak, mindegyik 1-2 soros rövid mondat.
    Minden más, ami már 3 sornál hosszabb, ott a köszöngetésen túl 50% esély van arra, hogy véleményt is tartalmazhat, a 4 sortól hosszabbaknál ennek az esélye még magasabb százalék, és azokban már akár spoiler is lehet.
    Röviden, a hosszabb bejegyzések láttán következtetni lehet arra, hogy olyat olvashatsz bennük, amit nem akartál volna. Arról már nem is beszélve, ha már meg is tapasztaltad, hogy "Gipsz Jakabtól" mire számíthatsz. :D
    Nem vagyunk egyformák, én például kedvelem az összes "Gipsz Jakabot" :)
  • Halihó Mindenki! :smile:
    Szia @Frame , no abban teljesen egyetértünk, hogy nem vagyunk egyformák :smile: Aminek még nagyon örülök, hogy alkalmam volt olvasni minimum egy olyan ember véleményét, aki viszont kedveli a Gipsz Jakab-féle spoilereket :smile: Ezzel is szélesedett a látóköröm :smile:
  • @andrea640218 jobban átlátsz a kereten? :joy:
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.