Okos tv

Sziasztok, érdeklődnék hogy a sorozatbaráton lévő sorozatokat lehet nézni okos tv en?
«1

• szerkesztette ezt: 2018 September
    @lakai
    Regisztrálni kell tv a honlapján.
    Pl: https://www.lg.com/hu/tamogatas/termek-segitseg-tippek/CT20142005-1394098218089-others
    Mindet elárulnak mit és hogyan.
    A samut a samu oldalán
    Egyébként igen.
  • Köszönöm a választ. Ma szeretnénk tv t venni, igaz samsungban gondolkodtunk, de akkor azon biztosan máshol kell beállítani. Te az LG t ajánlod inkább?
    samu =samsung :smile:
    Lg "állítólag" jobb
    De a samsungban is ugyanúgy kell regisztrálni a saját honlapjukon ,az eladó elmond mindent.
  • Sonyt vettünk végül de nem sikerül a samsung tablettet tükröztetni. Állitólag kell hozzá valami alkatrészt venni. Sajnos nagyon nem értek hozzá.
    akkor az nem okos tv
    akkor lenne okos ha csatlakozni tudnál az internetre és a saját böngészőjével rákresnél az SB oldalára, és ezért ajánlottam a regisztrálást .
    Így hdmi kábellel vagy chrome cast
    https://www.sony.hu/electronics/tanacsado-videok
  • Okos tv mert van internet, a browse a böngésző csak a tabletem nem passzol hozzá gondolom..... mi az a chrome cast?
  • a böngészőben keress rá az sb oldalára "ha lehet" és lépj be úgy mint itt

• Köszönöm de mit jelent az hogy sb oldalára?
    Kedves @lakai !

SB = Sorozat Barát = sorozatbarát

Menj el egy műszaki áruházba, ahol high tech cikkeket is árulnak, és egy OKOSNAK látszó eladósrácnak mond el, hogy szeretnéd a laptopod összekapcsolni a TV-vel. Mindent adjon neked, ami ehhez kell!
    Az lenne a legjobb, ha magaddal vinnéd a laptopodat is, hogy lássa az OKOSNAK látszó csávó, hogy milyen bemeneti lyukak vannak a gépen, hogy a megfelelő vezetéket tudja adni.
    Nem teljesen értettem a válaszaid alapján, hogy akkor most van internetelérésed, vagy nincs. Azt mondtad, hogy nincs wifid, aztán azt, hogy a tv-n van internet, viszont a laptopod is használod, amihez elvileg szintén kellene internet, hogy igazán hasznosan működjön.
    Ha nincs, akkor menj el egy internetszolgáltató céghez, és vegyél tőlük internetelérési csomagot.
    Ha van olyan cucc, amin nézheted - ez a TV, amit monitorként használsz -, van számítógéped - ez a laptopod -, amin könnyen keresgélhetsz -, van interneted - ami a világgal köt össze, így az SB-vel is -, és van vezetéked, amivel ezeket összekapcsolod, akkor mindened lesz, amivel könnyedén nézheted a sorozatokat.
    Ha igazán jót akarsz, akkor még hangfalakat is beszerzel, hogy a hatás még jobb legyen.

De, mindezek előtt keríts magadnak egy olyan OKOS rokont, ismerőst, aki átnézi, hogy mid is van, és képes arra, hogy megfelelő tanácsokkal lásson el, hogy ne vegyél olyat, ami már van.

És hogy te is még OKOSABB legyél, olyan, hogy a TV-n "browser a böngésző" ahogy írtad, elég fura móka, mert a browser angolul böngészőt jelent, pontosabban, adatbázisok tartalmának megjelenítésére alkalmas programot jelent, amit mi magyarok böngészőnek hívunk. A kérdés, hogy milyen? Milyen böngésző, azaz browser van rajta? Google Chrome, Opera, Firefox és ezekhez hasonló közül lehet valamelyik.

Ha van laptopod (számítógéped) és interneted, akkor azokra a kérdésekre, amiket itt feltettél, seperc alatt választ kaphattál volna, ha a laptopod arra is használod, amire alapból ki lett találva, hogy keres rajta válaszokat olyan dolgokra, amiket nem ismersz. A LEGOKOSABB eszköz ott van a kezed ügyében!
    "A tudás hatalom!" - szóval, tanulj, hogy boldogulj!
    Sok sikert! :)

Mindenkitől elnézést kérek az OKOSKODÁSÉRT, de a "mit jelent az hogy sb oldalára?" - nál felfeslett a cérnám. :D
    @Frame
    Most mé má??? :smiley: (nem haragszom) :smiley:
    Állítólag Samsung tabletről van szó kevés a kimenet illetve nincs is talán.

Nemsokára vonatra ülök (Bp Keleti) és utazom St Mártonkátára (Szentmártonkáta a Káta nemzetség ősi birtoka volt, első okleveles említése 1349-ből való.) nem messze van Sankt Pölten-től ,régi magyar neve Szent Pöltény (röviden St. Pölten), egy órás vonatozás után megérkezem (talán) és onnan támogatom a kedves nézőt tisztelettel :smile:
    Addig is ha van wifi a vonaton ( már pedig van mert okos vonat) tartjuk a kapcsolatot :smiley: (ha lehet)
    Remélem nem kések,márpedig nem fogok (Magyar vonat nem késik!) legfeljebb kiderül majd hogy a kitűzött állomás időközben eltávolodott térképészetileg meghatározott helyétől és ez okozza azt az érzést hogy késtünk . ( ezt tudja Zeusz as @benassy -is kitárgyaltuk khm más szavakkal)
    Itt nyomon követhettek akár okos tv-vel is 10óra10 az indulás :smile:
    http://vonatinfo.mav-start.hu/
    Egy kis támogatás addig is a Sony-hoz is!

• @Ingyen
    Élvezd az egy órás utat, nézegesd a kilátást, és ne a géped püföld. :D
    Én mindig olyan vonattal utazom, amin ott a wifi jel, de még nem sikerült randiznom is vele. Ezért van olyan kütyüm, amivel akárhol tudok netet halászni. Részemről a vonatok wifije mehet a bányába a szegény szerencsétlen vaksi béka posikája alá.
    Speciel, az utazásom papíron 2,5 óra, de sikerült egyszer 6 órát "élvezni" belőle sokad magammal a kedves MÁV jóvoltából. Biztos tűrési próbát tartottak, ám a végén még a rendőrség is megjelent, hogy biztosítsák azt, hogy ne zendülés legyen belőle, ahol néhány MÁV alkalmazottat kiklopfol a hisztérikus tömeg. Mondanám, hogy hajszálon múlt. :D :D :D
  • @Frame
    Állítólag látni fogok lovakat, de kutyát, macskát hangyát és füvet tuti :smiley: :smiley:
  • @Ingyen
    Földhözragadt vagy! Emeld fel a fejed! Mi van a felhőkkel, a szép tájjal, a napsütötte lankákkal? "Nézz, nézz az ég felé!" :)
    Hangyák? Vörös vagy fekete? Igazából nekem mindegy, mert mindegyik féle megmar. A természet lágy ölén nem tudom megúszni hangyacsípés nélkül. A kis dögök a 0-ás véremre utaznak, pedig én nem bántom őket, mégis hadban állnak velem. :D
  • Köszönöm a segítségeteket.
    @lakai A videóban szereplő telefon beállítás vonatkozik a Samsung tabletre is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    https://www.emag.hu/search/chromecast+2?ref=autosuggest
  • @lakai több megoldás létezik, ha nem jutsz chromecast-hez, pl egy másik megoldás a micro usb kábel aminek hdmi végződése van azzal össze lehet kötni a tabletet a tévével :)
    image
  • azt még hozzá tenném ha van a tévében wifi és bizonyos szabványokat támogat, akkor tablet wifije tud a tv wifijével kommunikálni bizonyos alkalmazások segítségével, de ez attól függ milyen tévét vettél melyik modellt?
  • Péntekre lesz chromecast, megrendeltük. Sony tv és sajnos csak sonyval kompatibilis de remélem a chromecast al sikerülni fog. :)
  • @lakai a chromecast az mindennel kompatibilis amin van hdmi és wifi :)
  • Hát sajnos nem jó ez a chromcast. A film egy kis idő után szakadozik de csak a tv n és utána elmegy a hang is többször. Le kell róla kapcsolódni aztán vissza és akkor jó, de egy idő után már az sem segít, a film nézése így élvezhetetlen. Valaki a my boxot ajánlotta. Tudtok róla valamit? Lehet olyat kellett volna vennünk. Ezt a chromcastot holnap visszavisszük adják vissza a pénzt, vagy adjanak jol működőt
  • MI box helyesen leírva
  • @lakai
    A helyedben inkább beruháznék egy olcsó laptopra lehet használt vagy felújított is és megoldódna a problámád. Felújítottat kapsz garanciával sokan ezt a megoldást alkamazzák, az igazság az hogy nem váltak be az elvárások az "okos tv-vel" kapcsolatban.
    ---------------------------------------------------------------------------
    De nem értem hogy a sony tv böngészőjével miért nem tudsz rákeresni és úgy belépni a Sorozat Barát oldalára ,nekem LG van és megoldható.
    Úgy tudom a Sony android operációs renszerrel van ellátva.
  • Próbáltam vele sorozatot elindítani de nem sikerül, szerintem a reklámokkal nem tud mit kezdeni. Az indavideó oldalán elindult egy video, mert ott nem kell reklamokat kikattintani. Marad a tablettal nézés ezekszerint..... csak amikor a párommal együtt néznénk filmet akkor lenne jóma tv
  • A laptop képét kábellal ki lehet vetíteni a tv re?
  • @lakai
    Igen.
    Azt nem tudom, hogy a te TV-d és a te laptopod összekapcsolható-e, de elvileg igen. Szerintem a TV-d alkalmas rá, hisz manapság már mindegyiket így gyártják, hogy van rajta olyan bemeneti nyílás, ami erre szolgál. A laptopod a kérdéses. Ezért írtam fentebb, hogy a műszaki üzletbe vidd magaddal, mert ott a hozzáértő eladó egyből látja, hogy van-e rajta erre alkalmas lyuk.
    Eddig pontosan ezt magyaráztuk neked mindannyian, hogy egy speciális, úgynevezett HDMI kábel kell hozzá. Ahol a TV-t vettétek, nagy eséllyel ez a kábel is kapható, de ha mégsem, az ottani eladók meg tudják mondani neked, hogy hol vehetsz ilyet.

Nekem is így van. A PC-ém és az LG (FullHD, okos!) tévém pontosan így van összekapcsolva. Ehhez egy HDMI kábelt kellett vennem, és az egyik végét a PC-be, másik végét a tévé-be kellett bedugni. A tévé ebben az esetben monitorként funkcionál. A távnyomón elvileg van neked is olyan gombod, hogy TV/PC, ezt kell megnyomni, és kész is.
  • Sajnos a laptomom nem alkalmas rá már régi, de a chrom cast jol működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)
  • Mi LG-n és Samsungon is tesztelni szoktuk rendszertelenűl a dolgokat. Az LG beépitett böngészője valamivel stabilabb, a samsung kevesebb megosztóval megy, persze ez készülék függő lehet. A reklámok bezárása viszont körülményes. A Chromecast amennyire tudom csatolt feliratokat nem mindig viszi át, a legjobb megoldás tényleg a HDMI kábel jelenleg. Ha nem ezt az opciót választod, akkor érdemes venni hozzá egy egeret USB-n általában elég csatlakoztatni és működik.
  • Sziasztok Én is már majdnem szétvertem a Samsung tv-t, eddig megtudtam nézni a sorozatot . Szeretném kérni a segítségeteket, hogy ez újból sikerüljön. Köszönöm
  • samsungnál ird át a https előtagot http-re, nekem az segitett néhány megosztonál, az oldal böngészése nem okozott vele gondot. illetve ha nagyitás alatt vagy, akkor az openload pl nem ad képet csak hangot
Jelentkezz be or Register a hozzászóláshoz.